Den rutinerte keeperen Andy Lonergan er klar for Wolverhampton Wanderers. 

Den engelske Championship-klubben Wolverhampton Wanderers bekreftet i går på klubbens hjemmeside at de har signert den 32 år gamle keeperen Andy Lonergan. Lonergan kommer fra Fulham for en ukjent overgangssum. 32-åringen har signert en toårs kontrakt med Wolves, med opsjon på ytterligere ett år.

– Jeg er veldig fornøyd med å ha signert en spiller med Andys rutine og erfaring, sa Wolverhamptons manager Kenny Jackett til klubbens hjemmeside.

Andy Lonergan er et produkt av Prestons ungdomsakademi, og var en del av Prestons førstelag fra han fikk sin debut av David Moyes i 2000 og frem til han meldte overgang til Leeds United i 2011. Siden har han vært innom Bolton og nå sist Fulham. I sesongen som akkurat er ferdig voktet Lonergan buret totalt 31 ganger for Fulham.

 

Annonse

Kommentarer

Om forfatter

Legg igjen en kommentar