Roberto Mancinis tid som Inter-trener er over. 

Etter lang tid med spekulasjoner er det endelig klart at Roberto Mancini og Inter avslutter samarbeidet. Det melder den italienske klubben i en pressemelding mandag formiddag. Mancini og Inter har valgt å avbryte kontrakten ved gjensidig enighet, ett år før kontraktens opprinnelig utløpsdato.

Det har siden kinesiske Suning Comerce Group kjøpte majoriteten av aksjene i Inter fra Erick Thohir vært spekulert i fremtiden til Roberto Mancini. Den 51 årige treneren og Inters ledelse skal ha vært svært uenige i klubbens strategi på overgangsmarkedet, noe som har skapt en spent stemning i Inter-leieren.

Erstatteren allerede klar

Det er langt fra ideelt å bytte trener såpass tett på sesongstart, men Inter skal allerede ha Mancinis arvtager klar. Tidligere Ajax-trener, Frank de Boer, var ventet å bli presentert som Inters nye trener i morgen, men kan bli presentert allerede i dag. 46 årige de Boer forlot Ajax i sommer etter fem og et halvt år som klubbens hovedtrener.

Annonse

Kommentarer

Om forfatter

Legg igjen en kommentar