Alle lagene i Eliteserien spille en rekke treningskamper før sesongen. Her er en oppdatert liste av de bekreftede kampene:

Kampene spilles på forskjellige steder, det er ikke satt opp hvem som spiller hjemme og borte i denne saken. I tillegg er mange av lagene på treningsleirer i løpet av oppkjøringa, spesielt på La Manga og Gran Canaria. Det kan også komme endringer i kampoppsettet til enkelt lag, så det gjelder å følge med på hvert enkelt lag sin hjemmeside.

SK Brann

20.januar        Brann – Nest/Sotra
8.februar        Brann – Las Palmas B
13.februar      Brann – Sogndal
25.februar      Brann – Malmö
4.mars             Brann – Åsane
10.mars          Brann – Viking
16.mars          Brann – Haugesund
25.mars          Brann – Sogndal

FK Haugesund

25.januar        FK Haugesund – Vidar
18.februar      FK Haugesund – Nest/Sotra
24.februar      FK Haugesund – Viking
3.mars             FK Haugesund – Vard Haugesund
10.mars          FK Haugesund – Brann
26.mars          FK Haugesund – Sandnes Ulf

Kristiansund BK

29.januar       Kristiansund BK – Sogndal
3.februar       Kristiansund BK – Aalesund
10.februar     Kristiansund BK – Ranheim
4.mars           Kristiansund BK – Molde
11.mars          Kristiansund BK – Aalesund
18.mars         Kristiansund BK – Levanger
25.mars         Kristiansund BK – Lillestrøm

Lillestrøm

14.januar        Lillestrøm – Florø
19.januar        Lillestrøm – Kongsvinger
28.januar        Lillestrøm – Strømmen
4.februar        Lillestrøm – Sarpsborg 08
10.februar      Lillestrøm – Odd
4.mars             Lillestrøm – Strømsgodset
9.mars             Lillestrøm – Sogndal
18.mars          Lillestrøm – Mjøndalen
25.mars          Lillestrøm – Kristiansund BK

Molde FK

4.februar        Molde – København
7.februar        Molde – Häcken
10.februar      Molde – Guangzhou
17.februar      Molde – Bodø/Glimt
22.februar      Molde – Hødd
28.februar      Molde – Tromsø
4.mars             Molde – Kristiansund BK
11.mars            Molde – SJK
14.mars           Molde – FH
18.mars          Molde – Malmö
25./26.mars  Molde – Aalesund

Odd

30.januar        Odd – Kalmar
1.februar        Odd – Zenit
10.februar      Odd – Lillestrøm
13.februar      Odd – Aalborg
3.mars             Odd – Viking
10.mars          Odd – Jerv
25.mars          Odd – Start

Rosenborg

28.januar        Rosenborg – Ranheim
5.februar        Rosenborg – Salzburg
11.februar      Rosenborg – København
25.februar      Rosenborg – Sundsvall
5.mars             Rosenborg – Malmö
9.mars             Rosenborg – HJK
12.mars          Rosenborg – FH
17.mars          Rosenborg – Ôstersunds FK

Sandefjord

20.januar        Sandefjord – Fram
27.januar        Sandefjord – Notodden
1.februar        Sandefjord – IFK Göteborg
10.februar      Sandefjord – Fredrikstad
10.mars          Sandefjord – Stabæk
18.mars          Sandefjord – Vålerenga
25.mars          Sandefjord – Strømsgodset

Sarpsborg 08

13.januar        Sarpsborg 08 – Mjøndalen
20.januar        Sarpsborg 08 – Ullensaker/Kisa
28.januar        Sarpsborg 08 – IFK Göteborg
4.februar        Sarpsborg 08 – Lillestrøm
10.februar      Sarpsborg 08 – Kongsvinger
12.mars          Sarpsborg 08 – Strømsgodset
19.mars          Sarpsborg 08 – Stabæk
26.mars          Sarpsborg 08 – Fredrikstad

Sogndal

15.januar        Sogndal – Førde
21.januar        Sogndal – Florø
29.januar        Sogndal – Kristiansund BK
13.februar      Sogndal – Brann
19.februar      Sogndal – Åsane
9.mars             Sogndal – Lillestrøm
18.mars          Sogndal – Strømsgodset
25.mars          Sogndal – Brann

Stabæk

20.januar        Stabæk – Follo
28.januar        Stabæk – Bærum
2.februar        Stabæk – Kongsvinger
17.februar      Stabæk – Vålerenga
4.mars             Stabæk – Strømmen
10.mars          Stabæk – Sandefjord
19.mars          Stabæk – Sarpsborg 08
26.mars          Stabæk – Mjøndalen

Strømsgodset

28.januar        Strømsgodset – Fram
3.februar        Strømsgodset – Kalmar
6.februar        Strømsgodset – LASK Linz
4.mars             Strømsgodset – Lillestrøm
12.mars          Strømsgodset – Sarpsborg 08
18.mars          Strømsgodset – Sogndal
25.mars          Strømsgodset – Sandefjord

Tromsø

2.februar        Tromsø – AS Trencin
6.februar        Tromsø – Rostov
17.februar      Tromsø – Sandefjord
21.februar      Tromsø – Kristiansund BK
6.mars             Tromsø – Tromsdalen
18.mars          Tromsø – AIK eller Djurgården
26.mars          Tromsø – Bodø/Glimt

Viking

3.februar        Viking – Brodd
4.februar        Viking – Madla
11.februar      Viking – Start
17.februar      Viking – Jerv
24.februar      Viking – Haugesund
3.mars             Viking – Odd
4.mars             Viking – Bryne
6.mars             Viking – Sandnes Ulf
10.mars          Viking – Brann
24.mars         Viking – Djurgården

Vålerenga

13.januar        Vålerenga – Asker
20.januar        Vålerenga – Strømmen
12.februar      Vålerenga – Djurgården
17.februar      Vålerenga – Stabæk
18.mars          Vålerenga – Sandefjord
25.mars          Vålerenga – Kongsvinger

Aalesund

20.januar        Aalesund – Brattvåg
27.januar        Aalesund – Hødd
3.februar        Aalesund – Kristiansund BK
11./12.mars   Aalesund – Kristiansund BK
18./19.mars   Aalesund – utenlandsk lag, ikke bestemt
25./26.mars   Aalesund – Molde

I tillegg skal Aalesund spille to kamper på Marbella hvor de er fra 13.-20. februar.

Superfinalen tilbake
Den siste kampen som spilles før Eliteserien sparkes i gang er Brann – Rosenborg på Brann stadion 29.mars. Dette er UNICEF Mesterfinale som arrangeres i år. Egentlig skal cupmester møte seriemester i en slik superfinale, men siden Rosenborg vant begge i fjor, møter de serietoeren i finalen.

F

Kanskje får vi flere dueller mellom Elba Rashani og Ruben Kristiansen når Rosenborg og Brann braker sammen i UNICEF Mesterfinale på Brann Stadion 29.mars (foto: Digitalsport).

 

Annonse

Kommentarer

Om forfatter

Mats Eid Bjørset

23 år, MatsBjorset på Twitter.

Legg igjen en kommentar