Per-Magnus Steiring forlater Rosenborg til fordel for Sogndal.

– Per-Magnus er en moderne midtstoppertype. Han har god fysikk, er rask og han er god med ballen. Vi er veldig glade for å få Per-Magnus til oss. Han er en ung og lovende midtstopper, som gjennom sin tid i Rosenborg-systemet har gjort verdifulle erfaringer, sier sportslig leder i Sogndal, Håvard Flo, til klubbens hjemmeside.

Steiring, som fyller 20 år i februar, kom til Rosenborg fra Fauske-Sprint i 2014 og har stort sett spilt for klubbens 2. lag i 2. divisjon. I tillegg har Steiring fire kamper for Rosenborg i cupen, med henholdsvis to kamper i 2015 og 2016. Steiring har et utlån til Viking i høst bak seg, hvor han fikk spilletid i to kamper.

Steiring har også spilt 30 landskamper for aldersbestemte landslag.

RBK-utlån

19 år gamle Sivert Solli er i tillegg lånt ut fra Rosenborg til Elverum i OBOS-ligaen for hele 2017-sesongen.

Annonse

Kommentarer

Om forfatter

Nordlending som har havnet i Tromsø. Skriver helst om fotballøkonomi.

Legg igjen en kommentar