Hoffenheim har hentet Håvard Nordtveit fra West Ham.

Nordtveit, som kom fra Borussia Mönchengladbach til West Ham for ett år siden, hadde skuffende sesong for «the hammers». Han har nå funnet seg en ny klubb i Tyskland, hvor han hadde suksess før han dro til West Ham.

– I Håvard er jeg overbevist om at vi har funnet en spiller som vil gi spillet vårt en ekstra dimensjon. Han har perfekte kvaliteter for en midtstopper, enten det er i en tre- eller firebackslinje. Han kan også spille på et høyt nivå som defensiv midtbanespiller, sier 29 år gamle Julian Nagelsmann, som forrige sesong førte Hoffenheim til 4. plass i Bundesliga.

Det er klubbens beste plassering noensinne, og gjør at klubben skal spille kvalifisering til Mesterligaen til høsten.

Ofret lønn

Nordtveit selv beskriver fjorårssesongen som «ikke helt ideell». Det, klubbens spillestil og klubbens interesse i å hente ham, bidro til at Nordtveit var villig til å gå ned i lønn for å komme til Hoffenheim.

– Uten at han hadde gjort et personlig økonomisk offer, hadde aldri denne overgangen vært mulig, sier Hoffenheims sportsdirektør Alexander Rosén om overgangen.

Nordtveit har signert en kontrakt frem til 2021.

Annonse

Kommentarer

Om forfatter

Nordlending som har havnet i Tromsø. Skriver helst om fotballøkonomi.

Legg igjen en kommentar